HomeKultura

Tatrzańska Łomnica gotowa na sezon zimowy

Tatrzańska Łomnica gotowa na sezon zimowy

Choć kalendarzowa zima zacznie się dopiero za miesiąc, ośrodki narciarskie w Tatrzańskiej Łomnicy, Jasnej pod Chopokiem, Spindleruv Mlyn oraz Szczyrkowski Ośrodek Narciarski już zaczęły intensywne przygotowania do przyjęcia amatorów zimowego szaleństwa.

Jako pierwszy zacznie działać największy, liczący 49 km tras, ośrodek Jasna (www.jasna.sk) w Niskich Tatrach. „ Śnieg spadł u nas już w październiku. A od 14 listopada 20 lanc śnieżnych zaczęło produkcję białego puchu po północnej stronie Chopok. W ten weekend uruchomiliśmy cały system śnieżny liczący 450 różnych urządzeń takich jak armatki, lance, czy krystalizatory. Jest on zasilany ze zbiornika o wielkości 18 tys m³ wypełnionego deszczówką – przy takiej pogodzie możemy śmiało powiedzieć, że Muzyczne Otwarcie Sezonu w weekend 5-6 grudnia 2015 r. odbędzie się na nartach czy snowboardzie” – powiedziała nam Sylwia Artzova, która zarządza ośrodkiem TMR a.s. w Niskich Tatrach.
BMW i lodowe koncerty
Sezon w Jasnej otworzy Hollywood Edition Party czyli impreza w stylu gwiazd filmowych, w trakcie której nie zabraknie wręczania Oskarów w rytmie muzyki granej przez znanych DJ-ów, jak m.in. DJ Tania Amazon czy DJ Liv Knight z Londynu. Hollywood Edition Party odbędzie się w Music Club HAPPY END, w sobotę 5 grudnia. Zanim narciarze zamienią się w filmowe postacie TMR zaprasza na zawody BMW xDRIVE. Zwycięzca będzie mógł przez 100 dni sezonu narciarskiego korzystać z samochodu BMW.
Tydzień przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu zimowego w Wysokie Tatry zapraszają nas Tatrzańska Łomnica i Strbskie Pleso Stary Smokoviec (www.vt.sk) – „Zimowy sezon zaczynamy od otwarcia lodowego Tatrzańskiego Domu w Starym Smokovcu na Hrebienku, już w ten piątek 27 listopada. Pierwszy koncert odbędzie się w niedzielę 29 listopada. To tutaj w dniach 29-31 stycznia 2016 r. odbędą się Mistrzostwa Świata w rzeźbach lodowych Tatry Ice Mastry, które gromadzą kilkudziesięciu rzeźbiarzy i kilkanaście tysięcy osób” – opowiada Juraj Chovaniak dyrektor marketingu ośrodka w Wysokich Tatrach.
W rytmie ratraków
Tydzień po muzycznym rozpoczęciu sezonu w Jasnej otwiera się ośrodek w Czechach w Spindleruv Mlyn (www.skiareal.cz), który oficjalnie rozpoczyna działalność podczas weekendu 12-13 grudnia 2015 r. Również i tu na gości czeka wiele imprez towarzyszących, w tym m.in. całodzienny Fun Park dla dzieci, świąteczny jarmark, koncert zespołu ludowego Špindleráček oraz grupy Horal a także Käsbohrer show – wyjątkowy taniec ratraków. Spindleruv Mlyn leży w samym sercu Karkonoszy i dysponuje 25 km bardzo zróżnicowanych tras.
Największą, bardzo wyczekiwaną nowością jest nowoczesna 6-osobowa kanapa firmy Leitner, wyposażona w podgrzewane siedziska i osłony chroniące przed złymi warunkami pogodowymi, która będzie w ośrodku Święty Piotr wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5,5 minuty. Jest to jedna z najnowocześniejszych kanap w Czechach. Nowa kanapa powstała w tym samym miejscu co stary 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, który po demontażu, ma zostać ponownie zamontowany w Horni Misečki i kursować między dolnym parkingiem a Medvedinem. Spółka Tatry Mountain Resorts zainwestowała również w nowe armatki do naśnieżania, które znajdziemy na czerwonej trasie w Świętym Piotrze. Naśnieżanie stoków rozpoczęło się również w polskim Szczyrku.
„Obecnie śnieg sypie na trasy w Rejonie Suchego i Soliska (nr 7 i 11), w dalszej kolejności będą naśnieżane nartostrady w rejonie Pośredniego i Hali Skrzyczeńskiej. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski wzbogacił się o nowe armatki śnieżne a spółka TMR podpisała porozumienie z Centralnym Ośrodkiem Sportu o przedłużeniu na kolejny sezon współpracy w ramach wspólnego karnet, dzięki któremu na jednym karnacie będzie można jeździć na ponad 30 km tras” – przekazał nam Grzegorz Przybyła dyrektor Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

,foto Materiały promocyjne

COMMENTS