Tatry. Szlak ze Świnicy na Zawrat zamknięty. Zasypały go skały

Tatry. Szlak ze Świnicy na Zawrat zamknięty. Zasypały go skały

Tatrzański park narodowy zamknął do odwołania szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem. Powodem jest obryw skalny w rejonie Niebieskiej Turni. Szlak na odcinki ok. 20-30 metrów został zasypany przez skały.

Informację o tym, że szlak został zasypany otrzymało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. – Powiadomili nas turyści, którzy przebywali w tym rejonie, gdy doszło do oberwania się skał. Mówili, że z tego co wiedzą, nie było nikogo na szlaku w tym momencie. Nie słyszeli żadnych krzyków, a jedynie ogromny szum schodzącej skalnej lawiny – mówi Krzysztof Długopolski, ratownik TOPR.

 

Na miejsce poleciał śmigłowiec ratunkowy, który akurat działał w górach w rejonie Rysów. – Według relacji ratowników, którzy byli na pokładzie śmigłowca, zasypane zostało 20-30 metrów szlaku – mówi ratownik Długopolski.

 

– Obryw jest nadal aktywny. Prosimy nie planować wycieczek tym szlakiem – ostrzega Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego. We wtorek na miejsce wybierają się pracownicy TPN, by ocenić straty. Wówczas podjęta zostanie decyzja co dalej zrobić z zasypanym szlakiem

 

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0