HomeMałopolskie

Tatry: Słowacy chcą uruchomić swoje kolejki linowe na początku maja

Tatry: Słowacy chcą uruchomić swoje kolejki linowe na początku maja

Właściciele firmy Tatry Mountain Resort do których należą ośrodki narciarskie i kolejki linowe na Słowacji, w Polsce, Czechach i Austrii planują uruchomić część swoich górskich atrakcji na Słowacji już na początku maja.

Jak podaje słowacki dziennik SME na pierwszy rzut mają pójść kolejki linowe TMR na Słowacji a dokładnie w Łomnicy. – Wyobrażam sobie, że wznowimy transport kolejkami linowymi na Łomnicę na początku maja – mówi dziennikarzom SME Igor Rattaj, jeden z głównych udziałowców TMP. – Jeśli można przewozić ludzi w kolejowym transporcie pasażerskim, to dlaczego nie w kolejkach linowych – pyta.

 

Według rzecznika TMR, firma przygotowała szczegółową listę dziesiątek środków, które powinny zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób w ośrodkach górskich i stworzyć możliwie najbezpieczniejsze warunki dla gości i personelu obsługi. – Chcemy na przykład by jeden klient jechał w wyciągu krzesełkowym dla 2 osób, dwóch na kanapie 4 miejscowej (z zachowaniem bezpiecznej odległości), a czterech w przypadku kabiny 15-osobowej. Transport w regularnie dezynfekowanych wagonach kolei linowych powinien być dozwolony tylko dla pasażerów z zasłoniętą twarzą – mówi Marian Galajda, rzecznik prasowy TMR.

 

Dodaje, że transport zostanie również zorganizowany poprzez utworzenie jednego lub dwóch specjalnych korytarzy z zaznaczonymi odstępami, aby nie tworzyły się kolejki przed kasami.

 

 

red. AIP

COMMENTS