HomePOLSKAMałopolskie

Pod Tatrami rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Gubałówki

Pod Tatrami rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Gubałówki

Pod Tatrami rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Gubałówki. Spółka Polskie Koleje Linowe zaprosiła na spotkanie właścicieli terenów tej części Zakopanego.
PKL przedstawi dokładny projekt wszystkich inwestycji, zapyta właścicieli o ich ewentualne zastrzeżenia i uwagi. Janusz Ryś, prezes spółki, podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków, że konsultacje pokażą, jak narciarsko może rozwinąć się Gubałówka. Projekt ma określić, czy powstaną nowe trasy i czy zostanie otwarta stara.
Polskie Koleje Linowe zaznaczają, że nowe inwestycje narciarskie będą możliwe tylko wtedy, gdy właściciele terenów zgodzą się podpisać długoletnie umowy dzierżawy. Stawki będą równe dla wszystkich – zapowiedział Janusz Ryś.
PKL ujawnia, że w rejonie Gubałówki może powstać kilka nowych tras narciarskich o różnej trudności – to dałoby Zakopanemu dodatkową infrastrukturę narciarską. Docelowo miałyby powstać trzy trasy o łącznej długości 4,5 kilometra.
Koszt budowy tras narciarskich i nowych kolei krzesełkowych szacowany jest na około 60 mln złotych – najważniejsza kolejka powstałaby wzdłuż torów obecnej kolei linowo-terenowej.
Polskie Koleje Linowe informują, że jeśli uda się dogadać z właścicielami terenów na Gubałówce to prace mogłyby się rozpocząć za półtora roku – po załatwieniu wszystkich formalności. Same inwestycje zostałyby przeprowadzone w ciągu 12 miesięcy. Wszystko zależy jednak od zgody mieszkańców zakopiańskiej Gubałówki.

Przemysław Bolechowski Radio Kraków /dw/K.P.

COMMENTS