HomeŁódzkie

Targi CeBIT: W Hanowerze województwo łódzkie zaprezentuje swój potencjał w branży IT

Targi CeBIT: W Hanowerze województwo łódzkie zaprezentuje swój potencjał w branży IT

Branża IT należy do kluczowych, a zarazem najbardziej perspektywicznych branż dla rozwoju województwa łódzkiego. Region przedstawiany jest jako atrakcyjna lokalizacja dla centrów badawczo-rozwojowych.

Dzięki miastu Łódź, zwanemu miastem nowych technologii, region oferuje największy potencjał inwestycyjny i najsilniejszą dynamikę rozwoju. Technologie informacyjne są jednym z kluczowych sektorów Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego i już dziś są silnie obecne oraz szybko rozwijają się. Łódź stała się jednym z ważnych ośrodków IT w Polsce, w którym współistnieją firmy polskie i zagraniczne co sprzyja przepływowi wiedzy i doświadczenia. W Łodzi funkcjonuje prawie 30 centrów IT i R&D w których pracuje pond 5 tys. osób. Jako lokalizację do prowadzenia działalności wybrały ją m.in. Accenture, Ericsson, Infosys, Fujitsu, TomTom czy Transition Technologies.

 

Swoją siedzibę zlokalizował tutaj również powstały z inicjatywy Politechniki Łódzkiej ICT Polska Centralna Klaster, który skupia przedsiębiorstwa branży ICT, instytucje otoczenia biznesu oraz Politechnikę Łódzką, będącą Koordynatorem tego przedsięwzięcia. Prognoza na najbliższe lata przewiduje stały wzrost firm informatycznych w województwie łódzkim, co oznacza również wzrost zatrudnienia w tym sektorze.

 

Tendencja ta związana jest z dużą dostępnością pracowników akademickich i ekspertów, co jest czynnikiem decydującym dla krajowych i zagranicznych inwestorów w zakresie tworzenia i inwestowania w tym regionie. Istotnym czynnikiem intensywnego rozwoju tego sektora jest też duża oferta akademicka w zakresie informatyki i telekomunikacji (Wyższa Szkoła Informatyki i umiejętności w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi) . Młodzi przedsiębiorcy od niedawna mogą za darmo skorzystać w Łodzi z nowopowstałego biura co-workingowego – SkyHub oraz merytorycznego wsparcia ekspertów.

 

SkyHub jako pierwszy tego typu projekt w Polsce Centralnej ma w swoich założeniach integrować młody biznes. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2014-2020 region ten otrzymał jedną z największych alokacji w kraju przeznaczoną na wsparcie przedsiębiorczości, dzięki czemu województwo łódzkie aktywnie wspiera działalność swoich firm oraz pomaga zaistnieć na rynkach zagranicznych. Po raz kolejny dla łódzkich firm z sektora teleinformatycznego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje wyjazd na targi CEBIT- największych światowych targach IT, które odbywają się w terminie 11-15 czerwca 2018 w Hanowerze. Dzięki uczestnictwu w targach Cebit województwo łódzkie podkreśla swoją rolę jednego z najważniejszych ośrodków IT w Polsce.

 

Do udziału w targach Urząd Marszałkowski wybrał 5 firm: BinarApps, Bluerank, Liki Mobile, Media4U i VE Systems, którym zapewni możliwość wystawienia się na wspólnym stoisku Województwa Łódzkiego, sfinansuje pobyt w Niemczech oraz zorganizuje rozmowy B2B z potencjalnymi partnerami handlowymi z Niemiec. Polskie firmy IT zaprezentują swoje produkty i usługi oraz będą rozmawiać z potencjalnymi partnerami biznesowymi na targach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia nas na targach CEBIT Hala 14, Stoisko Nr. H-70. Łódzka prezentacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 

(KZ) aip

COMMENTS