HomePOLSKA

Tarcza antykryzysowa: Jaka wysokość dofinansowania do wynagrodzenia?

Tarcza antykryzysowa: Jaka wysokość dofinansowania do wynagrodzenia?

Tarcza antykryzysowa daje przedsiębiorcom w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy możliwość ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzenia.

Jak wyjaśnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, dzięki środkom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych pracodawca w okresie przestoju otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia w wysokości 50 procent minimalnej płacy plus składki na ubezpieczenia społeczne. Przedsiębiorca otrzyma też dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w przypadku spadku obrotów gospodarczych – podkreśla minister Marlena Maląg.

Przedsiębiorca, w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych, może obnizyć pracownikowi wymiar czasu pracy nie więcej niż do pół etatu.

Wnioski o dofinansowanie można wypełnić bez wychodzenia z domu, korzystając z platformy Praca.gov.pl. – zwraca uwagę minister Marlena Maląg.

Niezbędne informacje o “tarczy antykryzysowej” umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Łukowska/w zr

COMMENTS