8.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Tao Geoghegan Hart zwycięzcą wyścigu kolarskiego Giro d’Italia

Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart z ekipy Ineos Grenadiers wygrał 103. edycję wyścigu kolarskiego Giro d’Italia. Zwycięstwo zapewnił sobie na ostatnim etapie, jeździe indywidualnej na czas z Cernusco sul Naviglio do Mediolanu.

Hart zajął w tej próbie 13. miejsce, ale pojechał szybciej o 39 sekund od lidera wyścigu Australijczyka Jaia Hindleya (Sunweb). W klasyfikacji generalnej różnica między nimi była identyczna, gdyż startowali mając dokładnie ten sam czas po 20 etapach.

Trzecie miejsce na podium Giro zajął kolejny zawodnik ekipy Sunweb, Holender Wilco Kelderman.

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) ukończył rywalizację na 12. pozycji.

Najszybciej 15-kilometrową trasę „czasówki” pokonał mistrz świata w tej konkurencji, kolega klubowy Harta, Włoch Filippo Ganna. Najlepszy z Polaków – Kamil Gradek (CCC) – zajął dziewiątą lokatę.(PAP)