2.2 C
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Tadej Pogačar wygrywa Tour de France. 21.etap dla Sama Bennetta

Słoweniec Tadej Pogačar z grupy UAE-Team Emirates wygrał kolarski wyścig Tour de France. Ostatni, 21. etap ze startem w Mantes-la-Jolie i metą na Polach Elizejskich w Paryżu liczył 122 km.

Najlepszy okazał się Irlandczyk Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), który na finiszu pokonał Duńczyka Madsa Pedersena (Trek-Segafredo) oraz Słowaka Petera Sagana (BORA – Hansgrohe). Pogačar został sklasyfikowany na 41. pozycji. 140. – Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers, +3:23).

W klasyfikacji generalnej niespełna 22-letni Słoweniec wyprzedził o 59 sekund swojego rodaka Primož Rogliča (Jumbo-Visma) oraz o 3 minuty i 30 sekund Australijczyka Richiego Porte’a. Kwiatkowski – 30. (+2:06:32).

Pogačar triumfował także w dwóch innych klasyfikacjach: młodzieżowej oraz górskiej. Zielona koszulka dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej powędrowała do Bennetta. W zestawieniu drużyn wygrała ekipa Movistar.