Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Pomorza. Każdy może pomóc osieroconym dzieciom

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Pomorza. Każdy może pomóc osieroconym dzieciom

W lutym w okolicach Olpucha w pow. kościerskim w wypadku zginęło małżeństwo z Żukowa. Osierocili troje dzieci, najmłodsze ma dopiero 4 lata.

To niewyobrażalna tragedia – tak mieszkańcy powiatu komentują wypadek, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w okolicy Olpucha. Na miejscu zginęło małżeństwo z Żukowa. Osierocili troje dzieci. Dwoje z nich, którzy byli uczestnikami wypadku, trafiło do szpitala. Mieszkańcy nie pozostawili rodziny bez pomocy. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, której celem jest pomoc osieroconym dzieciom. Pieniądze można wpłacać na zrzutka.pl pod nazwą: „Pomoc dzieciom, które w jednej chwili straciły najważniejsze dla nich osoby – rodziców”.

 

Do tej pory udało się zebrać ok. 10 tys. zł. To jednak kropla w morzu potrzeb. – Niecały miesiąc temu wydarzyła się tragedia, która wstrząsnęła miejscową społecznością – pisze organizator zbiórki.

 

– Podczas powrotu do domu z rodzinnego wyjazdu, z przyczyn niezależnych od siebie, zginęło młode małżeństwo, bardzo pogodne małżeństwo, bardzo otwarte i pomocne osierocając trójkę dzieci. Po opadnięciu pierwszego szoku i adaptacji do nowych warunków życia nadszedł czas zderzenia się z rzeczywistością dzieci, które zostały pozbawione bezpieczeństwa i rodziców, którzy kochali ich najbardziej. Wierzę w magię internetu i w ludzką wrażliwość, wierzę również, że dobro wraca do osób, które je ofiarowały, dlatego zorganizowałem tę zbiórkę. Potrzeby są ogromne – tak samo jak strata, jaką poniosły dzieci. Każda złotówka oraz każde dobre słowo mają znaczenie. Trudno wyobrazić sobie sytuację, z którą teraz musi poradzić sobie ta rodzina. Ich świat zmienił się w najbardziej brutalny sposób. Czas im pomóc – podkreśla organizator zbiórki.COMMENTS

WORDPRESS: 0