HomeKultura

T-Mobile Nowe Horyzonty – przegląd najciekawszych filmów

T-Mobile Nowe Horyzonty – przegląd najciekawszych filmów

Opowiadają o problemach współczesności i prowokują do myślenia. T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée to przegląd najciekawszych i nagradzanych filmów 15 edycji festiwalu we Wrocławiu.

Seanse zaplanowano w 36 miastach, w tym między innymi w Gdańsku, Krakowie czy Przemyślu. Od jutra będzie można je oglądać również w Nowym Sączu.
Jest to siedem filmów, które nie pozostawiają widza obojętnym mówi filmoznawca Karol Szafraniec z nowosądeckiego Małopolskiego Centrum Kultury Sokół. „Mówią o problemach gospodarczych, nierównościach społecznych przy użyciu niekonwencjonalnej formy, część z nich łączy dokument z fabułą”- podkreśla.

Przegląd w Nowym Sączu rozpocznie zwycięski film 15 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Lucyfer” belgijskiego reżysera Gusta Van den Berghe dodaje Karol Szafraniec. „To film o budzeniu się świadomości społecznej Meksykanów, o tym, że kraj przeszedł szereg transformacji. Reżyser kadry zamyka w kole i komponuje jak obrazy, inspirowane m.in. malarstwem Hieronima Boscha”-tłumaczy. Wśród propozycji jest też miedzy innymi tryptyk filmowy :”Tysiąc i jedna noc” czy film „Pasolini”. Szczegóły można znaleźć na stronie www.nowehoryzonty.pl

IAR M.Chrobak / gajCOMMENTS