6.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Szydło: Podnosimy kwotę wolną od podatku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

We wtorek będziemy po raz kolejny przyjmowali podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Przyjmiemy też zmianę, która pozwoli na wspieranie artystów, dziennikarzy. Pełna kwota wolna od podatku, jaką obiecywaliśmy jest kwestią przyszłego roku – powiedziała premier Beata Szydło w TVP Info.

Na początek szefowa rady ministrów odniosła się do ustawy dezubekizacyjnej.

– Celem ustawy dezubekizacyjnej było przede wszystkim przywrócenie sprawiedliwości. Nie może być tak, że oprawcy mają wysokie uposażenia, a ofiary tych ludzi musiały żyć bardzo często na skraju nędzy. Państwo polskie nie może pozwolić na taką sytuację. Ale oczywiście wprowadziliśmy tę ustawę dlatego, że staramy się sprawić, by ci, którzy cierpieli, mogli dziś żyć godnie – powiedziała.

– Ta ustawa została wprowadzona zbyt późno, ale cieszę się, że rząd PiS to zrobił. Cała polityka obecnego rządu to przywracanie sprawiedliwości, zakończenie tych starych układów. Mogę dziś z satysfakcją powiedzieć, że konsekwentnie krok po kroku zmieniamy kraj i kończymy z patologiami – dodała Beata Szydło.

Premier skomentowała też ustawę przywracającą wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn).

– Polskę nie tylko na to stać, ale Polska była winna obywatelom przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego. Rząd PO i PSL podwyższył ten wiek bez konsultacji, bez żadnych pytań o zdanie Polaków. Te regulacje w pełni zabezpieczają zarówno interesy emerytów, przyszłych emerytów, jak i polskiego państwa. Przeznaczyliśmy na tę reformę ok. 10 mld złotych. To w zupełności wystarczy.
Emerytury nie są wysokie i to jest największe wyzwanie, które stoi przed rządem. Pani minister Rafalska i pan minister Morawiecki pracują nad rozwiązaniami, które pomogą emerytom. Ustaliliśmy, że minimalna emerytura musi wynosić 1000 zł. Poza tym przygotujemy pakiet rozwiązań wsparcia dla emerytów, co w najbliższych miesiącach przedstawimy.

Trzecią wprowadzoną 1 października ustawą była ustawa o sieci szpitali.

– Pacjent ma mieć pełne zabezpieczenie, ma nie być kolejek, pracownicy służby zdrowia muszą pracować z pełnym przekonaniem, że w każdej chwili są w stanie pomóc pacjentowi. Chcemy też skrócić kolejki do specjalistów. Myślimy też o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia w przyszłości. Realizujemy te wszystkie reformy i będziemy te zmiany kontynuować dzięki doskonałej sytuacji budżetowej Polski.

Sprawą, która wzbudza duże emocje wśród Polaków jest kwestia obniżenia podatków i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

– Wprowadzamy szereg zmian w podatkach, m.in. pracujemy nad zmianami w podatku CIT. Przygotowujemy pakiet rozwiązań, które mają pomagać przedsiębiorcom. Potrafiliśmy przygotować programy prospołeczne, które stały się kołem napędowym gospodarki, m.in. program 500+. Nie ma w tej chwili potrzeby, by ten program ewoluował, ale co roku mamy go monitorować i jeśli będą fundusze, to będziemy go rozwijać. Ogromne nadzieje pokładamy też w programie Mieszkanie Plus, który dopiero rusza. Chciałabym, żeby tempo jego realizacji przyspieszyło, bo jest to bardzo ważny program, również napędzający gospodarkę. Tak jak kolejne inwestycje kolejowe, drogowe, które ogłaszamy co chwila. Ja będę usatysfakcjonowana, kiedy każda polska rodzina będzie mogła mieć swoje własne mieszkanie. Wtedy będę mogła powiedzieć, że program spełnił swoje zadanie – stwierdziła premier.

– Jutro będziemy po raz kolejny przyjmowali zmianę podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Przyjmiemy też zmianę, która pozwoli na wspieranie artystów, dziennikarzy. Pełna kwota wolna od podatku jest kwestią przyszłego roku. Zmierzamy do tego krok po kroku. Sytuacja polskiego budżetu jest doskonała, teraz rusza intensywny proces inwestycyjny. Ale sytuacja jest stabilna i wszyscy, którzy mówili, że Polski nie stać na takie inwestycje, powinni przyznać, że nie mieli racji – dodała.

Beata Szydło odniosła się też do sytuacji w Katalonii, która po referendum ogłosiła niepodległość wobec rządu w Madrycie.

– Polski rząd nie chce ingerować w sprawy wewnętrzne państw członkowskich Unii Europejskiej. I życzylibyśmy sobie, żeby inne państwa postępowały wobec Polski tak samo. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w innych krajach sytuacja nie jest tak stabilna, jak w tej części Europy. Mogę tylko mieć nadzieję, że rząd hiszpański uspokoi sytuację – powiedziała.

 

Kacper Rogacin AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520