HomePOLSKA

Szydło o ewentualnej utracie większości w Senacie: Trzeba próbować szukać kompromisów również z opozycją

Szydło o ewentualnej utracie większości w Senacie: Trzeba próbować szukać kompromisów również z opozycją

Była premier Beata Szydło mówi o potrzebie zawierania kompromisów także z opozycją. W ten sposób europosłanka PiS, która przyjechała do siedziby partii w Warszawie, skomentowała nieoficjalne doniesienia o tym, że partia rządząca utraciła większość w Senacie. Na Nowogrodzkiej są też inni najważniejsi politycy PiS.

“To jest demokracja, wybory są demokratyczne a wyborcy wybierają” – stwierdziła Beata Szydło. Jak dodała, należy poczekać na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. “Rolą rządzących jest tak rządzić, żeby próbować szukać kompromisów również z opozycją, wierzę w to, że ten kompromis w tej kadencji uda się osiągnąć” – zapewniała europosłanka PiS.

Według byłej premier, ewentualny kompromis rządzących z opozycją dotyczyłby konkretnych rozwiązań legislacyjnych. “Kompromis będzie polegał na tym, żeby wspólnie, wtedy kiedy są projekty i programy takie, których oczekują wyborcy, próbować i szukać porozumienia, by je przyjąć i wspólnie realizować pewne cele” – powiedziała Beata Szydło.

Była premier nie odpowiedziała na pytanie czy wróci do rządu. Do siedziby PiS Warszawie przyjechali około 17:00 najważniejsi politycy partii rządzącej. Na Nowogrodzkiej są m.in. premier Mateusz Morawiecki, wiceprezesi PiS Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef MON Mariusz Błaszczak, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński i były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Karol Darmoros/Rita/sk

COMMENTS