Szydło: Mateusz Morawiecki dziś lub jutro przedstawi “koncepcję okrągłego stołu” w sprawie sytuacji w oświacie

Szydło: Mateusz Morawiecki dziś lub jutro przedstawi “koncepcję okrągłego stołu” w sprawie sytuacji w oświacie

Wicepremier Beata Szydło powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki dziś lub jutro przedstawi – jak ujęła – “koncepcję okrągłego stołu” w sprawie sytuacji w oświacie.

Po powrocie premiera z Brukseli zostaną podane szczegóły dotyczące rozmów. “Dziś lub jutro zostanie przedstawiona koncepcja okrągłego stołu, zostanie zaprezentowany termin i miejsce, gdzie będziemy się spotykać i rozmawiać na temat tych różnych postulatów, które pojawiają się zarówno ze strony społecznej, również i ze strony rodziców” – mówiła Beata Szydło. Zaproszenie do rozmów otrzymają także eksperci. “Taka rozmowa jest na pewno potrzebna i cieszymy się, że związki zawodowe chcą w niej wziąć udział” – podkreśliła wicepremier.

Beata Szydło zaapelowała o podjęcie decyzji o zawieszeniu strajku w szkołach na czas poprzedzający rozmowy. Wyraziła przekonanie, że oczekują tego nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Tłumaczyła, że “to byłby dobry sygnał, że ta rozmowa będzie przygotowana w spokoju”. “Wszystkim nam zależy na tym, żeby rozwiązać problemy” – dodała wicepremier.

Dziś 370 tysięcy uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej przystąpiło do egzaminu końcowego. Egzamin odbywa się mimo trwającego od ośmiu dni strajku nauczycieli.

 

Broniarz zapowiedział, że Związek weźmie udział w “okrągłym stole” na temat edukacji. Oświadczył jednak, że strajk nauczycieli nie zostanie przerwany.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiedział, że Związek weźmie udział w “okrągłym stole” na temat edukacji. Oświadczył jednak, że strajk nauczycieli nie zostanie przerwany.

Sławomir Broniarz podkreślił, że rozmowy “okrągłego stołu” powinny być dobrze przygotowane. Dodał, że w trakcie tych rozmów nie da się rozwiązać wszystkich problemów oświaty. Prezes ZNP ponowił apel do rządu o niezwłoczne rozpoczęcie rozmów na tematy płacowe. Wielki Tydzień wymaga także od pana premiera wielkiej decyzji i sądzimy, że jest w stanie tę wielką decyzję podjąć – powiedział Sławomir Broniarz.

Strajk nauczycieli trwa od ośmiu dni. W zeszłym tygodniu mimo protestu odbyły się egzaminy gimnazjalne, a dziś rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/kj

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jl/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0