12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Szydło chce, by Polska interweniowała w sprawie Alfiego Evansa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że dziś przedstawi szefowi rządu Mateuszowi Morawieckiemu pomysł, aby Polska interweniowała w sprawie Alfiego Evansa. W programie Kwadrans Polityczny w TVP1 wicepremier mówiła, że „nie możemy pozwolić, żeby na oczach świata umierało bezbronne dziecko i nie było żadnej woli pomocy”. Beata Szydło zapowiedziała, że poprosi Radę Ministrów, by Polska zaproponowała pomoc dla rodziców Alfiego Evansa i zawróciła uwagę opinii publicznej w Europie na to „nieszczęście, które teraz rozgrywa się na naszych oczach”.

Wczoraj brytyjski sąd odmówił rodzicom chłopca prawa przewiezienia go do rzymskiego Szpitala Dzieciątka Jezus, który zaoferował choremu dwulatkowi terapię. Dwa dni temu personel szpitala Alder Hey w Liverpoolu odłączył Alfiego Evansa, wbrew woli jego rodziców, od aparatury podtrzymującej życie. Mimo zapowiedzi lekarzy, że chłopiec w ciągu kilku minut umrze, dziecko żyje.
Zdaniem wicepremier, należy nie tylko stworzyć grupę wsparcia dla rodziny Alfiego, ale także – dopóki chłopiec żyje – zrobić wszystko, aby go leczyć. „Dlaczego nie ma takiej możliwości, żeby dać szansę temu dziecku i jego rodzicom? Skoro oni chcą, skoro to dziecko chce, bo żyje, walczy i naprawdę jest wielkim bohaterem. Lekarze mówili, że chłopiec umrze zaraz po odłączeniu od aparatury, a on żyje i walczy, to znaczy, że chce żyć” – mówiła Beata Szydło.

W sprawie Alfiego Evansa, zdaniem wicepremier, powinna zareagować Komisja Europejska i Rada Europejska. „Rzecz niebywała, że dziecko, które żyje i walczy o życie, nie ma możliwości leczenia” – mówiła Beata Szydło.

Zaznaczyła, że sprawa Alfiego Evansa jest kolejnym dowodem na to, że w Europie „cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać”, a Europa odchodzi od fundamentalnych wartości chrześcijańskich. Wicepremier zwróciła uwagę, że te wartości budowały Europę, dawały jej możliwość rozwoju, a jej obywatelom – bezpieczeństwo.

Alfie Evans cierpi na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną. Personel szpitala Alder Hey w Liverpoolu twierdzi, że zmiany w mózgu dziecka są nieodwracalne. Wczoraj w sądzie przedstawiciele placówki zaprzeczali, by stan dziecka się poprawiał.

Ponad 240 tysięcy osób z calego świata podpisało się pod petycją do królowej Elżbiety i brytyjskiego parlamentu z prośbą o interwencję w sprawę dwuletniego Alfiego Evansa.
Wczoraj prezydent RP Andrzej Duda przekazał wyrazy wsparcia rodzinie chorego dwulatka. Prezydent podkreślił na Twitterze, że mały chłopiec udowadnia, że cud życia może być silniejszy niż śmierć. „Prawdopodobnie jedyne, czego brakuje to tylko dobra wola osób, które podejmują decyzje. Alfie, modlimy się za ciebie i o twoje zdrowie!” – napisał prezydent na Twitterze. Za wsparcie polskiemu prezydentowi i Polakom podziekował ojciec chorego chłopca Thomas Evans.

IAR/TVP1/jl/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520