21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Szwajcaria: Pozew zbiorowy przeciwko Vokswagenowi w sprawie zaniżania poziomu emisji spalin

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szwajcarska organizacja konsumentów SKS w imieniu 6 tysięcy osób złożyła pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi w związku z zaniżaniem wskazań dotyczących poziomu emisji spalin. We wrześniu 2015 roku wybuchła tak zwana afera Dieselgate. Koncern przyznał, że zainstalował w samochodach z silnikiem diesla przeznaczonych na rynek amerykański oprogramowanie, które zaniżało poziom emisji spalin podczas kontroli.

Według organizacji SKS samochody sprzedawane jako przyjazne środowisku miały cenę wyższą o około 15 procent. „Z powodu manipulacji producenta przy układzie wydechowym, na rynku wtórnym auta straciły na wartości jeszcze więcej” – argumentują przedstawiciele organizacji w opublikowanym oświadczeniu.
Koncern motoryzacyjny zapowiedział, że przeanalizuje skargę. W oświadczeniu przedstawiciele Volkswagena napisali też, że skarga nie ma podstaw prawnych w odniesieniu do Dieselgate. Firma motoryzacyjna podkreśliła, że jeśli chodzi o Szwajcarię, 98 procent spośród 173 tysięcy samochodów zostało naprawionych na koszt producenta.
W grudniu niemiecki sąd odrzucił skargę dotyczącą zawieszenia audytora, który badał działania zarządu Volkswagena podjęte w sprawie Dieselgate.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Reuter/mile/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520