HomeŚwiat

Szwajcaria: Powrót do obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Szwajcaria: Powrót do obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Szwajcaria – powrót do obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa; od dziś wprowadzony zostanie m.in. nakaz noszenia masek w środkach transportu publicznego. Szef resortu zdrowia przyznał, że w jego kraju zrobiono błąd, nie stosując wcześniej tego środka zapobiegawczego, podobnie jak to było w innych krajach europejskich.

Rząd Szwajcarii postanowił od dziś przywrócić zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa prawo wjazdu dla obywateli strefy Schengen.

 

*

Kazachstan wdroży od dziś łagodniejszą kwarantannę w celu walki ze wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem; władze zamkną niektóre firmy, których działalność nie jest niezbędna, ograniczą podróże między prowincjami, skrócą godziny funkcjonowania usług transportu publicznego i zakażą publicznych zgromadzeń. Środki mogą zostać zaostrzone lub później przedłużone. Prezydent Kasym-Żomart Tokajew nakazał wprowadzenie nowej kwarantanny, gdy liczba przypadków koronawirusa w Kazachstanie wzrosła ponad siedmiokrotnie po zniesieniu w połowie maja pierwszej, bardziej restrykcyjnej kwarantanny.

 

IAR

COMMENTS