HomePOLSKA

Szumowski skrytykował wizytę premiera w restauracji: Powinien być w większej odległości

Szumowski skrytykował wizytę premiera w restauracji: Powinien być w większej odległości

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że jego szef  premier Mateusz Morawiecki nie zastosował się do narzuconych przez sam rząd reżimów sanitarnych. W piątek premier przebywał w gliwickiej restauracji. – Powinien być w trochę dalszej odległości, to prawda – przyznał minister Szumowski.

 

W piątek premier odwiedził Śląsk. Na Twitterze pojawił się jego wpis na temat sytuacji w gastronomii. – “Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość” – usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji – napisał premier. Wpis okraszono zdjęciem, na którym Morawiecki siedzi w bliskiej odległości, bez maseczek przy stoliku z trzema osobami.

Po tym wpisie zarzucono premierowi, że nie stosuje się ustanowionych przez jego rząd nakazów mówiących, że w czasie wizyty w kawiarni czy restauracji z obcymi osobami m.in. trzeba zachować odległość 1,5 metra.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział dzis dziennikarce Dominice Wielowieyskiej, iż “Premier powinien być w trochę dalszej odległości, to prawda”. – Ja bym rekomendował, żeby na to zwracały uwagę osoby, które organizują tego typu spotkania – czy to prezydenta Dudy, czy prezydenta Trzaskowskiego, gdzie widzimy, że to zbliżanie się do ludzi jest zbyt bliskie – dodał.

Natomiast rzecznik rządu tłumaczył, że “w kwestii ograniczeń w kawiarniach premier Mateusz Morawiecki został przez swoje zaplecze źle poinformowany, przepraszam za to. Zalecenia dotyczące gastronomii miały mieć charakter “miękki”, a zostały wydane przez GIS w formie zalecenia obowiązującego”.
media/wiadomosci.com

COMMENTS