26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Szumowski: „Moja dymisja była planowana od dawna”. Na początku sierpnia mówił coś innego…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ustępujący minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że jego dymisja była planowana od dawna. W Sejmie mówił dziennikarzom, że miał odejść na wiosnę, ale został w resorcie ze względu na wybuch epidemii koronawirusa. Dodał, że są gotowe rekomendacje specjalnego zespołu, jak przygotować służbę zdrowia na jesień. „Teraz te rekomendacje weźmie już nowy szef i je będzie wdrażał” – mówił minister.

W poniedziałek z pracy w resorcie zdrowia zrezygnował jeden z zastępców Łuksza Szumowskiego – Janusz Cieszyński. Ustępujący minister powiedział, że plan był taki, iż obaj odejdą z ministrstwa, gdy zakończą powierzone im zadania – informatyzację systemu ochrony zdrowia.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nazwisko nowego ministra zdrowia poznamy do końca tygodnia. Dzienikarze pytali Łukasza Szumowskiego, kto jego zdaniem powinien zostać jego następcą. „Decyzje podejmuje premier, kandydatów jest kilku” – mówił minister. Jak powiedział, na czele resortu powinien stanąć ktoś, kto zna system, umie zarządzać duży zespołem ludzkim i jest dobrym menadżerem.

Do czasu powołania przez prezydenta nowego ministra zdrowia nadzór nad resortem przejął premier Mateusz Morawiecki.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Naukowicz

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520