6.7 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Sztab Andrzeja Dudy składa pozew przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu

Popularne

Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. – Domagamy się sprostowania kłamstwa, które kandydat KO wypowiedział na jednym z wieców wyborczych – mówił pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski. Nie ujawnił o które „kłamstwo” chodzi, aby „nie ułatwiać pracy” sztabowi Trzaskowskiemu.

– Chcę poinformować, że właśnie przed chwilą złożyliśmy w imieniu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w ostatnim czasie w kampanii wyborczej – oznajmił w piątek Krzysztof Sobolewski na briefingu prasowym.

 

Dodał, że nie wyjawi dokładnie o które „kłamstwo” chodzi, ponieważ „nie chce ułatwiać pracy” sztabowi Trzaskowskiego. – Jest tyle nieprawdziwych rzeczy, które zostały niego powiedziane, niech teraz oni się głowią, o co nam chodzi – mówił. Sobolewski stwierdził, że sztab Andrzeja Dudy domaga się „sprostowania nieprawdziwej informacji, kłamstwa które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania tych sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego”.

 

Pełnomocnik wyborczy sztabu Dudy, dodał że sztab czeka obecnie na wyznaczenie daty posiedzenia przez sąd. Podkreślił też, że nie wyklucza kolejnych pozwów w trybie wyborczym – oznajmił.

 

Zgodnie z Kodeksem wyborczym sąd okręgowy ma 24 godziny, aby rozpoznać złożony pozew. Kolejne 24 godziny, to czas dla stron postępowania na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który musi je rozpatrzyć w ciągu kolejnych 24 godzin. Postanowienie sądu apelacyjnego podlega natychmiastowemu wykonaniu, jest ostateczne, nie przysługuje od niego kasacja.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane