HomeWielkopolskie

Szpital w Kaliszu. Seria zakażeń koronawirusem na oddziale psychiatrycznym

Szpital w Kaliszu. Seria zakażeń koronawirusem na oddziale psychiatrycznym

Seria zakażeń koronawirusem na oddziale psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. PO tym, jak w sobotę, 4 kwietnia wykryto zakażenie u jednej z osób na tym oddziale, we wtorek, 7 kwietnia wieczorem, poinformowano o pozytywnych testach na obecność koronawirusa u dziewięciu kolejnych osób.

W sobotę, 4 kwietnia potwierdzono zakażenie u jednej z osób na oddziale psychiatrycznym kaliskiego szpitala przy ulicy Toruńskiej. Pozostałych pacjentów i personel, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, poddano testom na obecność koronawirusa.

 

– Niestety, u dziewięciu z nich testy dały wynik pozytywny. Decyzją sanepidu oddział został czasowo zamknięty i trwa tam kwarantanna. – Sytuację monitorujemy wraz ze służbami sanitarnymi – napisano w lakonicznym komunikacie szpitala.

 

Jednocześnie szpital w Kaliszu postanowił w poniedziałek zaostrzyć procedury związane z przyjmowaniem pacjentów. – Każdy pacjent do hospitalizacji ma na wejściu obowiązkowo posiew na koronawirusa i rtg klatki piersiowej – zapewnia lecznica.

 

Andrzej Zwoliński aip

COMMENTS