7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Odbył się Zlot Gwiaździsty. Motocykliści rozpoczęli sezon w Merrillville

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Blisko 350 motocyklistów przybyło w niedzielę, 17 kwietnia do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville na tradycyjne rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
Zlot Gwiaździsty w Chicago odbył się już po raz VI i w tym roku wzięła w nim rekordowa liczba motocyklistów. Jest on organizowany przez grupę motocyklową Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość.
Zlot rozpoczął się już w sobotę – wspólnym spotkaniem i modlitwą w salach u Ojców Salwatorianów. W niedzielę zaś do Sanktuarium przybyli motocykliści z różnych zakątków Chicago, przedmieść, a nawet z innych stanów. Pogoda była wyśmienita, a motocykle pięknie prezentowały się przed Sanktuarium. Zlot Gwiaździsty jest swego rodzaju rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

W uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez kustosza sanktuarium – ojca Łukasza Kleczko oraz kapelana motocyklistów – ks. Macieja Galle udział wzięli nie tylko przybyli motocykliści, ale także ich rodziny i znajomi. Po mszy miało miejsce uroczyste poświęcenie „głośno ryczących” motocykli i ich właścicieli.
Po uroczystościach można było skorzystać z kuchni polowej, zjeść pyszną golonkę i grochówkę. Był też czas na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń oraz planowanie wspólnych wyjazdów motocyklowych.
Zlot Gwiaździsty w Chicago jest kontynuowaniem polskiej tradycji. W tym roku na Jasną Górę w Częstochowie przybyło blisko 40 tyś motocyklistów, aby poświęcić swoje maszyny i modlić się o bezpieczny i udany sezon.

foto MS (Wiadomosci.com)
foto MS (Wiadomosci.com)

 

IMG_4343

 

IMG_4336

 

IMG_4347

 

IMG_4373

MS(tekst i foto)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520