HomeUSANew York

Szkolne mury u Moniuszki na Rockaway’u zadrżały!

Szkolne mury u Moniuszki na Rockaway’u zadrżały!

Józef Wybicki byłby dumny z polonijnych uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki – Rockaway Beach, NY
! Mury drżały, gardła bolały, ale z całych sił uczniowie śpiewali Hymn Narodowy równo o 12.00, 10 listopada 2018. Wszystkie cztery zwrotki! Większość uczniów zna je na pamięć! Brawo! Brawo! Brawo!
– Byliśmy częścią akcji organizowanej przez Ośrodek Szkolenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska “Zaśpiewajmy Razem Hymn”. Akcja skierowana była do szkół polonijnych. Udokumentowaliśmy wydarzenie filmikiem i zdjęciami. Będzie co opowiadać potomnym! Zobaczcie jak dumnie staliśmy na zdjęciu, tam w tle jakie piękne historyczne tablice przygotowała Pani Dyrektor Agnieszka Misior, jak pięknie się prezentowaliśmy! Duma rozpierała każdego z nas! – powiedziała Monika Wróblewski.
Ale To był dopiero początek świętowania 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w szkole.
Gościem Specjalnym świętowania była aktorka Elena Leszczynska, która stanęła do śpiewania. Po cudnie zaśpiewanym Hymnie, Pani Elena odpowiadała na pytania uczniów, rodziców i zaproszonych parafian. To nie tylko aktorka znana z serialu “Barwy Szczęścia”, “Usta, usta”, czy filmu “Mała Moskwa”, ale również artystka grafik, która przyjechała do Nowego Jorku ze swoimi pracami. – Zaprezentowała naszym uczniom jak powstają jej grafiki i wspólnie spróbowaliśmy nawet kilka wykonać – dodaje Wróblewska.
Tuż po krótkich warsztatach, wszyscy mogli zobaczyć spektakl Teatru Telewizji “Totus Tuus”, który prezentowany był w szkole, w ramach Festiwalu Teatrów Telewizji na Brooklynie. Widzowie dopisali, a wzruszenia nie kryl nikt. Dzień pod znakiem NIEPODLEGLEJ dobiegł końca, ale Polonia świętuje dalej!

MW

 

COMMENTS