21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Szkoła z Klasą!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Posługiwanie się na co dzień dwoma językami usprawnia funkcjonowanie umysłu. Dziecko, które ma zapewniony częsty kontakt z drugim językiem, posługuje się nim swobodnie. A im swobodniej się nim posługuje, tym chętniej z niego korzysta. Zapraszamy do nauki języka polskiego w Polskiej Szkole Dokształcającej przy parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza na południowym Brooklynie. To idealny sposób spędzania sobotniego przedpołudnia wśród polskich przyjaciół!

Nauka w naszej szkole jestnie zwykle atrakcyjna. Staramy się, by nasi podopieczni bez stresu przekraczali kolejne progi edukacji. Liczne konkursy,
w tym międzynarodowe, wycieczki do Fundacji Kościuszkowskiej czy Instytutu Piłsudskiego, wyjazd edukacyjny do Filadelfii czy West Point, okolicznościowe zabawy taneczne oraz ciekawe wydarzenia jak Parada Pułaskiego czy przygotowanie bożonarodzeniowych Jasełek, urozmaicają czas dzieciom. Wychowujemy wrażliwych odbiorców kultury zapoznając dzieci z polską tradycją, obyczajami czy religią. Aula jest ważnym miejscem w naszej szkole. Tu na spotkania zapraszani są goście: weterani, polonijny teatr, czy współuczestnicy akcji “Cała Polonia czyta dzieciom”. Tutaj uczniowie witają 6 grudnia Świętego Mikołaja, a w maju prezentują swoje umiejętności w czasie corocznego “Dnia Młodych Talentów”.

W ciągu całego roku szkolnego zachęcamy uczniów do korzystania ze szkolnej biblioteki, posiadającej bogaty księgozbiór polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej, gry planszowe oraz filmy DVD. Po lekcjach zapraszamy do kółek zainteresowań: teatralnego, florystycznego, tanecznego oraz na zajęcia przygotowujące do egzaminu LOTE. W szkole pracuje 15. doświadczonych nauczycieli, którzy przekazują uczniom wiedzę z języka polskiego, historii i geografii. Uczą, by dzieci były dumne ze pochodzenia, ceniły własną tożsamość i szanowały rodziców, a w przyszłośc jak najliczniej reprezentowały polską grupę etniczną w społeczeństwie amerykańskim.

Wspólnocie szkolnej zależy na popularyzowaniu jak najlepszego wizerunku Polski w USA i ugruntowywaniu wysokiego prestiżu naszej ojczyzny w świecie. Nasi uczniowie są laureatami Meritorious Award, nagrody przyznawanej przez Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Szczycą się wyróżnieniami w festiwalach polonijnych i konkursach międzynarodowych, o czym często donoszą internetowe media i polonijna prasa. Wzmianki o osiągnięciach naszych wychowanków ukazują się w “Kurierze Plus”, “Echu Polonii”, “Białym Orle” czy www.wiadomosci.com. Latem wielu z naszych podopiecznych uczestniczy w koloniach i obozach językowych w Polsce, sponsorowanych przez Senat RP lub Centrum Polsko-Słowiańskie, a organizowanych przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska albo Fundację na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych.

W szkole dbamy o bezpieczeństwo uczniów. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku szkoły należącym do parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza. Szkoła ściśle współpracuje z parafią, biorąc udział w licznych uroczystościach parafialnych. Dzięki bliskiemu kontaktowi szkoły z parafią z każdym rokiem zwiększa się ilość uczniów. Utworzyliśmy klasy przedszkolne dla 3. i 4. latków. Absolwentów szkoły podstawowej zachęcamy do nauki w 3. letnim gimnazjum.

Zajęcia dydaktyczne w naszej szkole odbywają się w każdą sobotę od 10:00 do 13:15. Na 50. minutową katechezę w języku polskim i angielskim zapraszamy na 9:00 rano. Lekcje religii są prowadzone przez wykwalifikowanych katechetów. W klasie II dzieci przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, a w klasie VIII do sakramentu Bierzmowania. Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii M.B. Częstochowskiej i św. Kazimierza została utworzona 27 czerwca 2011 roku. Dyrektorem szkoły jest mgr Małgorzata Czajkowski. Szkoła podlega Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce i pracuje w oparciu o „Program Nauczania dla Szkół Polonijnych w USA”. Każdy uczeń otrzymuje wydaną przez nowojorski Konsulat RP i ważną na terenie Polski Legitymację Szkolną. Nasza szkoła to po prostu najlepsza szkoła, jaką sobie można wyobrazić! Zapraszamy do zapisów na nasze lekcje: codziennie w kancelarii parafialnej, w każdą sobotę w szkole lub pod numerami telefonów: 347 636 3968 i 718 768 5724. PSD przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Św. Kazimierza 183 25th Street Brooklyn, NY 11232
Szkoła z klasą !

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520