21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Szkoda, że Radwańska nie zakończyła kariery, kiedy była w czołówce

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Agnieszka Radwańska w wieku 29 lat zakończyła tenisową karierę. Polka przez 13 lat rywalizacji na tenisowych kortach 20 razy zwyciężała w turniejach rangi WTA, była wiceliderką rankingu, grała w finale Wimbledonu w 2012 roku, a trzy lata później triumfowała w WTA Finals.

Katarzyna Nowak, pierwsza Polka w „50” rankingu WTA, nie boi się nazywać Radwańskiej jedną z najlepszych tenisistek XXI wieku. „Była tenisistką fantastycznej klasy. Pozostanie w pamięci miłośników tenisa,jako ta osoba, która miała wspaniałą karierę. Powinniśmy się cieszyć z tak pięknej kariery i tylu sukcesów. Kiedyś trzeba jednak skończyć.”

Nowak zauważa też, że o przedwczesnym zakończeniu kariery zadecydowały m. in. problemy ze zdrowiem krakowianki.”Miała problemy zdrowotne, operację barku. W tenisie trzeba mieć świetne zdrowie. Może już dosyć, wystarczy. Jedni mogą próbować, a innym już starczy. Wszyscy mają słabsze momenty i to normalne. Prawdziwy fan to doskonale wie i wie jak podziękować takiej zawodniczce za to wszystko, czego dokonała.”

Była 47. tenisistka świata żałuje, że Radwańska nie zakończyła kariery, kiedy była w czołówce. Dodaje jednak, że za całokształt występów Polce należy się wielki szacunek.”Fajnie jest zakończyć karierę na topie, ale życie różnie się układa. W życiu jest tak, że nie zawsze wszystko dobrze się układa. Było inaczej, ale to absolutnie nie przekreśla tego, czego ta tenisistka dokonała. Takie jest życie.”

Jakie uczucia towarzyszą sportowcowi kończącemu karierę? „Jest ulga, odpoczynek od tej niesamowitej presji i reżimu treningowego. To jest niesamowite poświęcenie. Nagle coś innego. Odpocznie, zregeneruje się. Ale przyjdzie ten moment, kiedy zatęskni za tenisem. Ma przed sobą wiele wspaniałych lat. Wiele aktywności będzie związanych z tenisem. Wybierze to, w czym będzie się najlepiej czuła.”

Naczelna Redakcja Sportowa PR / Rozmowa IAR / d / P. Dąbrowski / fj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520