13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Szefowie dyplomacji Polski, Rumunii i Turcji spotkali się z Sekretarzem Generalnym NATO

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przyszłość NATO i przygotowania do przyszłorocznego szczytu w Brukseli były tematami porannego spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski, Turcji i Rumunii z przebywającym w Polsce Sekretarzem Generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego Jensem Stoltenbergiem.

Minister Witold Waszczykowski na konferencji prasowej po spotkaniu powiedział, że NATO w najbliższym czasie musi wypracować odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących m.in. nowej koncepcji strategicznej, planowania obronnego i tego jak reagować na nowe zagrożenia dla międzynarodowego bezpieczeństwa, także w kontekście wojny z terroryzmem. Witold Waszczykowski dodał, że jednym z tematów rozmowy były także zbliżające się duże, rosyjsko-białoruskie ćwiczenia o kryptonimie Zapad 2017.
Wczoraj Jens Stoltenberg spotkał się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą, a dziś przed południem – z premier Beatą Szydło. Obecnie Sekretarz Generalny NATO jest w Orzyszu, gdzie wraz z szefem MON Antonim Macierewiczem odwiedza żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/ gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520