Szef Rady Miasta Windsor: Przed ślubem Harry’ego i Meghan trzeba usunąć z centrum bezdomnych

Szef Rady Miasta Windsor: Przed ślubem Harry’ego i Meghan trzeba usunąć z centrum bezdomnych

Przed uroczystym ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle trzeba usunąć z centrum Windsoru żebraków i bezdomnych. To apel przewodniczącego Rady Miasta, zawarty w liście do szefa lokalnej policji. Apel już wywołał kontrowersje w Wielkiej Brytanii.

Simon Dudley przekonuje, że trzeba zapobiegać “agresywnemu żebraniu” i groźbom, jakie bezdomni mają kierować w stosunku do mieszkańców i turystów. Według niego, wiele z tych osób tylko udaje bezdomnych, inni uparcie odmawiają przyjęcia wsparcia ze strony państwa.
Na ceremonii, która odbędzie się 19 maja, mają się pojawić dziesiątki tysięcy ludzi. Simon Dudley uważa, że
“cała ta sytuacja przedstawi /nasze/ piękne miasto w niekorzystnym świetle”. Wyraża też obawę, że worki, śpiwory i torby pozostawione przez bezdomnych mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa.
Simon Dudley apeluje, by policja usunęła bezdomnych na czas uroczystości. Podstawą do tego miałaby być ustawa o włóczęgostwie z 1824 roku. Są już głosy krytyki. “Guardian” cytuje Widsom Da Costę – innego radnego, który apeluje o rozwiązania systemowe, walczące z biedą i wykluczeniem w regionie. W rozmowie z brytyjskimi mediami publicznymi Murphy James z lokalnej organizacji pomagającej bezdomnym nie krył oburzenia. “To po prostu nie do wiary. Odrażające zachowanie, szczególnie, że to przecież przewodniczący rady. To cofa nas do czasów, kiedy stan posiadania nas dzielił. Ale mamy 2018 rok, nie 1824” – powiedział James.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/em/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0