HomePILNE

Szef NIK Marian Banaś złożył pozew przeciwko TVN w związku z materiałem “Superwizjera”

Szef NIK Marian Banaś złożył pozew przeciwko TVN w związku z materiałem “Superwizjera”

Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył pozew przeciwko TVN S.A. i reporterowi Bertoldowi Kittelowi w związku z materiałem “Superwizjera”. Pozew dotyczy ochrony dóbr osobistych. Szef NIK domaga się przeprosin, sprostowania, a także zapłaty stosownej kwoty na wskazany cel społeczny.

Marian Banaś przekazał w oświadczeniu, że materiał “Superwizjera” zawiera nieprawdziwe zarzuty i informacje, naruszające jego dobre imię, dyskredytujące jego osobę i Najwyższą Izbę Kontroli.

“Bertold Kittel nie dochował obowiązku zachowania należytej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, ograniczając się jedynie do dokonania selektywnego przekazu informacji “pod z góry założoną tezę” w celu skompromitowania mojej osoby” – przekazał szef NIK.

W materiale zarzucono Marianowi Banasiowi, że nie wpisał do oświadczenia majątkowego kamienicy na krakowskim Pogórzu. Prezes NIK 27 września udał się na bezpłatny urlop do czasu zakończenia postępowania CBA w sprawie jego oświadczenia majątkowego. Zapewnił, że nieruchomość na krakowskim Podgórzu nabył zgodnie z prawem od weterana, żołnierza Armii Krajowej. Miał go poznać w okresie pierwszej “Solidarności”. Marian Banaś powiedział, że samodzielnie nieruchomość odremontował.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/to/kj

COMMENTS