Szef MSWiA w Dniu Numer Alarmowego 112: Dziękuję wszystkim operatorom za profesjonalną pracę

Szef MSWiA w Dniu Numer Alarmowego 112: Dziękuję wszystkim operatorom za profesjonalną pracę

“W Europejskim Dniu Numeru Alarmowego 112, dziękuję wszystkim operatorom za profesjonalną pracę, ktora pozwala ratować najcenniejszy dar – ludzkie życie. Najpiękniejszym podziękowaniem niech będzie dla Państwa wdzięczność tych którym uratowaliście Państwo życie i zdrowie”- napisął na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. 

Numer 112 służy do wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Święto ma na celu wyjaśnienie zasad funkcjonowania i zwiększenie popularności numeru, a co za tym idzie bezpieczeństwa obywateli.
W całej Unii wykręcając numer 112, możemy zgłaszać między innymi pożary, wypadki drogowe, kradzieże, włamania, nagłe omdlenia, poważne uszkodzenie ciała czy przypadki porażenia prądem. To operator decyduje czy potrzebujemy interwencji pogotowia ratunkowego, gazowego, straży pożarnej albo policji. Numer jest bezpłatny, a można się z nim połączyć nie tylko z telefonu stacjonarnego i komórkowego – nawet bez karty SIM, ale również z automatu telefonicznego.
W naszym kraju największy problem stanowią połączenia bezzasadne, obejmujące prawie trzy czwarte wszystkich rozmów. Są to między innymi, pomyłkowo wybrane numery, pytania niezwiązane z pomocą medyczną, jak próby zamawiania usług oraz przypadkowe uruchomienia telefonów, w tym przez dzieci. W ten sposób blokują linię i mogą sprawić, że pomoc potrzebna komuś innemu nie dotrze na czas. Zapobieganiu takim sytuacjom służy akcja edukacyjna prowadzona także, podczas Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dk. TT/dyd/zr

COMMENTS

WORDPRESS: 0