HomePOLSKA

Szef Kancelarii Premiera: Realna staje się perspektywa rządu mniejszościowego i przyspieszonych wyborów.

Szef Kancelarii Premiera: Realna staje się perspektywa rządu mniejszościowego i przyspieszonych wyborów.

Szef Kancelarii Premiera powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że brak porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy antycovidowej dotyczącej odpowiedzialności urzędniczej jest jedną z przyczyn destabilizacji sytuacji politycznej w Polsce.

Minister Dworczyk dodał, że polityczna rachuba koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do tego, że projekt nie został uchwalony. Minister przypomniał, że urzędnicy, którzy walczyli z epidemią koronawirusa w pierwszej linii, w szczycie pandemii zmuszeni byli podejmować trudne decyzje. Zdaniem szefa KPRM zwykła przyzwoitość nakazuje, aby tę sytuację rozwiązać. Michał Dworczyk mówił również, że w Zjednoczonej Prawicy były poczynione pewne ustalenia w tej sprawie, które zostały złamane. Dodał, że jest to jedna z przyczyn destabilizacji sytuacji politycznej w Polsce, która sprawa, że realna staje się perspektywa rządu mniejszościowego i przyspieszonych wyborów.

Wczoraj Sejm miał głosować nad projektem, ale został on wykreślony z porządku obrad. Projekt przewidywał brak odpowiedzialności karnej dla urzędników, którzy w ramach walki z COVID-19 – działając w interesie społecznym – naruszyli prawo.

IAR

COMMENTS