HomeŚwiat

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo leci do Moskwy

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo leci do Moskwy

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo uda się w przyszłym tygodniu do Rosji – poinformował Departament Stanu. W programie wizyty przewidziano spotkania z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. 

Według komunikatu Departamentu Stanu, Mike Pompeo przybędzie do Moskwy w poniedziałek 13 maja. Spotka się tam z pracownikami amerykańskiej ambasady i przedsiębiorcami. Złoży też wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 14 maja, po wizycie w stolicy Rosji, szef amerykańskiej dyplomacji uda się do Soczi na rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem Siergiejem Ławrowem.
Departament Stanu poinformował w komunikacie, że rozmowy będą dotyczyć „pełnej gamy wyzwań w relacjach dwustronnych i międzynarodowych”. Jednym z tematów rozmów w Soczi będzie prawdopodobnie sprawa kolejnego szczytu przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji. Sugerowała to rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders po ubiegłotygodniowej rozmowie telefonicznej prezydentów Donalda Trumpa i Władimira Putina.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/OK

COMMENTS