HomeUSAChicago

Szczyt zachorowań w Illinois jest już za nami

Szczyt zachorowań w Illinois jest już za nami

Wszystko wskazuje na to, że szczyt zachorowań na koronawirusa jest już za nami – stwierdził gubernator J.B. Pritzker. Podczas wtorkowej konferencji prasowej przyznał, że Illinois spełnia wszystkie warunki przejścia do kolejnego etapu otwierania stanu.

 

Trzeci etap pięciostopniowego planu „Restore Illinois” rozpocznie się już w piątek. Pritzker przypomniał, że warunkiem do jego wdrożenia jest między innymi spadek poziomu zachorowań na COVID-19 do poniżej 20 procent. Od tygodnia utrzymuje się on na poziomie 9.2 proc. Najwięcej potwierdzonych przypadków koronawirusa odnotowano w drugiej połowie kwietnia, kiedy to ponad 23 procent testów miało pozytywny wynik.

Gubernator zaznaczył, że kolejne dwa warunki również są spełnione czyli nie wzrasta liczba łóżek zajętych przez pacjentów zarażonych koronawirusem i więcej niż 14 procent miejsc w szpitalach jest przygotowanych na przyjęcie osób z COVID-19. „Stała liczba zakażeń oznacza, że nasz stan zmierza we właściwym kierunku i wprowadzone restrykcje przynoszą efekt. Dzięki nim rozprzestrzenianie się patogenu zostało powstrzymane” – dodał Pritzker. Zwrócił się z apelem o dalsze noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych i zachowywanie dystansu społecznego.

 

BK

COMMENTS