HomeLubelskie

Szczury na Starym Mieście w Lublinie. Będzie ponowna deratyzacja. „Będziemy działać do skutku”

Szczury na Starym Mieście w Lublinie. Będzie ponowna deratyzacja. „Będziemy działać do skutku”

Ponowną deratyzację swoich nieruchomości na Starym Mieście zapowiada ZNK. – Będziemy działać do skutku – zapewnia Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. To reakcja na nasz wtorkowy tekst o problemach ze szczurami w centrum Lublina.

Po naszej interwencji w związku z plagą szczurów na Starym Mieście Zarząd Nieruchomości Komunalnych, jako właściciel kilku budynków, postanowił powtórzyć jesienną akcję deratyzacyjną.

 

– Mamy niewiele kamienic, jednak w tych, które posiadamy, przeprowadzimy dodatkową deratyzację – mówi Łukasz Blik, rzecznik ZNK. I dodaje: – Jeśli problem nie zniknie, będziemy działać do skutku. W ubiegłym roku kilka tygodni zwalczaliśmy gryzonie przy ul. Probostwo.

 

Szczury na Starym Mieście to problem nie nowy, jednak coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców i właścicieli lokali gastronomicznych w pobliżu.

 

Deratyzacje przeprowadzane, zgodnie z ustawą, dwa razy do roku nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Winna temu jest między innymi częstotliwość odbierania śmieci, regulowana indywidualnie przez restauratorów i brak współpracy między zarządcami nieruchomości.

 

COMMENTS