Szczecin: Tragiczny karambol na A6

Szczecin: Tragiczny karambol na A6

Tragiczny w skutkach karambol na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wyniku kolizji TIR-a i 6 samochodów osobowych doszło do pożaru – zginęło 6 osób, 11 jest rannych. Jedną osobę, kobietę, zabrał do szpitala śmigłowiec pogotowia – jej stan jest ciężki. Droga A6 jest zablokowana w obu kierunkach, utrudnienia mogą potrwać wiele godzin.

Do zdarzenia doszło przed węzłem Dąbie na jezdni w kierunku Goleniowa. Straż otrzymała zgłoszenie około 13.20 – powiedział Radiu Szczecin rzecznik zachodniopomorskich strażaków, Tomasz Kubiak. W rejonie wypadku trwa remont trasy A6.

Na miejscu oprócz straży pożarnej i pogotowia pracują policja i prokuratura – trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

 

***

 

Policja zatrzymała mężczyznę, który kierował ciężarówką uczestniczącą w karambolu na autostradzie A6 pod Szczecinem. W wypadku zginęło 6 osób, a 4 trafiły do szpitali z obrażeniami.

Ewelina Sierzchuła ze szczecińskiej policji powiedziała IAR, że wstępnie zapadła decyzja o treści zarzutu. Dotyczy on spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Na miejscu zderzenia ciężarówki i sześciu samochodów osobowych wciąż pracują policjanci ustalający przyczyny wypadku. Jest też prokurator. Przywrócono przejezdność na trasie w kierunku Szczecina.

IAR/vey/kj

IAR/wcześn./to/sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0