18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Szczecin: nowy port jachtowy wizytówką miasta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

73 jachty mogą od dziś cumować w nowym porcie w Szczecinie. Marina znajduje się na wyspie Grodzkiej, na przeciwko Wałów Chrobrego. „To jeden z 35 portów i przystani na zachodniopomorskim szlaku żeglarskim, która ma przyciągnąć zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów” – powiedziała Krystyna Araszkiewicz z Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jak dodaje, wybudowanie nowej mariny ma nie tylko wymiar turystyczny, ale również ma znacznie dla gospodarki w regionie.
Nowa marina jest wyposażona we wszystkie potrzebne instalacje potrzebne do obsługi jachtów i żaglówek: stanowiska wyposażone są w prąd, wodę oraz punkt odbioru ścieków. Port jest w całości dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Powstał też 100 metrowy zwodzony most pieszo-jezdny łączący dwie wyspy: Grodzką i Łasztownię. Wartość inwestycji wynosi przeszło 27 milionów złotych.
Urząd Miasta w Szczecinie zapewnia, że docelowo ma powstać 150 punktów cumowniczych na wyspie Grodzkiej, również od strony Wałów Chrobrego. Zakończenie realizacji planowane jest przed finałem Zlotu Wielkich Żaglowców – The Tall Ships Races, który ma się odbyć od 5 do 8 sierpnia 2017 roku.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520