HomeZachodniopomorskie

Szczecin: Nauczyciele i uczniowie na wspólnym manifeście przed Urzędem Wojewódzkim

Szczecin: Nauczyciele i uczniowie na wspólnym manifeście przed Urzędem Wojewódzkim

Nauczyciele, uczniowie i rodzice stanęli przed Urzędem Wojewódzkim, żeby po raz kolejny pokazać, że walczą o godność zawodu nauczyciela.

Manifestacja jest kolejną akcją Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego Nauczycieli, który się zawiązał tydzień temu w Szczecinie. W ubiegłym tygodniu nauczyciele dwukrotnie wybrali się na spacer wokół Urzędu Miasta, a dzisiaj manifestowali. – Nie oczekujemy, że ktoś z urzędu do nas wyjdzie, chcemy po prostu się pokazać – mówi Marta Gosecka, inicjatorka manifestacji. – Nasze hasła to godność, wolność, edukacja. Liczymy, że rząd zrozumie te hasła i weźmie je pod uwagę. Dzisiaj jest jeszcze dzień wolny ferii wiosennych, ale mimo to na manifestację przyszło mnóstwo osób, w tym również uczniowie, którzy popierają nauczycieli.

 

– Jestem uczennicą gimnazjum – wypowiedzenie tego zdania za każdym razem wiąże się z falą współczucia ze względu na egzaminy, które odbywały się w czasie strajku – mówi Daria Sosnowska, uczennica Gimnazjum nr 42 w Szczecinie. – Nie ukrywamy, że znajdujemy się w zupełnie nowej sytuacji, która jest efektem postępującego kryzysu oświaty, z którym mamy do czynienia od wielu lat. Przede mną jeszcze trzy lata w liceum. Kochani belfrzy, my też chcemy zmian. Na manifestację przyszli nie tylko nauczyciele ze Szczecina, ale przyjechali również nauczyciele z innych miejscowości naszego regionu, m.in. z Kołobrzegu. Większość miała znaczki z wykrzyknikiem, symbolem strajku nauczycieli oraz transparenty z hasłami takimi jak “godność’. Nauczyciele też wspólnie zaśpiewali piosenkę “Wolność” Chłopców z Placu Broni.

 

– Nam naprawdę zależy na naszych uczniach – mówi Filip Smętek, nauczyciel z XIII LO. – Rząd mówi nam, że bierzemy uczniów na zakładników i trafia w czuły punkt. Jeżeli ktoś z naszych kolegów teraz rezygnuje ze strajku, to właśnie ze względu na dzieci, bo zaczyna się zastanawiać.

– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu
– brak opisu

 

 

COMMENTS