HomeUSAChicago

Szacowanie strat po gwałtownych burzach w Chicago

Szacowanie strat po gwałtownych burzach w Chicago

Ponad 500 tysięcy ludzi w metropolii chicagowskiej pozbawionych zostało prądu po przejściu w poniedziałek po południu gwałtownych burz. ComEd poinformował, że do 9 wieczorem udało się przywrócić zasilanie w większości przypadków.

 

Najwięcej awarii zgłoszono w powiecie Cook, gdzie zasilania energetycznego nie miało blisko 248 tysięcy odbiorców. Gwałtownym burzom towarzyszył wiatr osiągający w porywach do 70 mil na godzinę. Przez chicagowską dzielnicę Rogers Park około 4 po południu prawdopodobnie przeszło tornado. Odnotowano tam duże zniszczenia w tym połamane drzewa, uszkodzone samochody i pozrywane linie energetyczne. Ostrzeżenie przed tornadem wydano między innymi w powiatach Cook, DuPage, Lake i McHenry. Metra wstrzymała kursowanie pociągów.

Silny wiatr zrywał dachy przy Addison i Lake Shore Drive w Chicago. Policja w Joliet i Plainfield otrzymała zgłoszenia o drogach zablokowanych przez drzewa i linie energetyczne. Uszkodzonych zostało parę samochodów. Wiatr przewrócił wieżę na dachu kościoła Wheaton College.

Front burzowy określany przez synoptyków jako derecho przeszedł wczoraj przez stany Środkowego Zachodu. Towarzyszący mu wiatr osiągał w porywach nawet do 100 mil na godzinę. Poważne szkody wyrządził nie tylko w Illinois oraz w rejonie Chicago ale także w stanach Nebraska, Iowa oraz w Wisconsin.

BK

COMMENTS