HomePILNE

Syrii: Wycofujący się bojownicy ISIS mordowali kobiety ścinając im głowy

Syrii: Wycofujący się bojownicy ISIS mordowali kobiety ścinając im głowy

To była Apokalipsa, mówili żołnierze z elitarnej brytyjskiej formacji SAS wkraczając do jednego z ostatnich bastionów Państwa Islamskiego w Syrii.

W Baghuz we wschodniej części kraju komandosi znaleźli ponad 50 głów Jazydek, które dżihadyści ISIS przed miesiącami porwali, wykorzystywali je seksualnie, a kiedy byli coraz bardziej spychani i okrążani przez siły kurdyjskie i wspomagające je oddziały zachodnie z zimną krwią je zamordowali.

Głowy seksualnych niewolnic porzucone były w koszach na śmieci. Żołnierzy określili widok jaki zastali w tym mieście jako Apokalipsę. Barbarzyńscy z Państwa Islamskiego w okrutny sposób zamordowali swoje ofiary, potem wycofali się z ​​Baghuzu, oblężonego miasta nad brzegiem Eufratu. Podczas ataku na miasto zginęło około stu dżihadystów.

Była to już praktycznie ostatnia twierdza ISIS, które jeszcze nie tak dawno kontriej Brytanii, dziś pozostały tyko nieliczne i niegroźne punkty oporu.

Kalifat, jak nazywali członkowie tej terrorystycznej organizacji swoje państwo już nie istnieje, osiem milionów ludzi, którzy byli pod panowaniem zbrodniczego systemu zaczyna dziś życie na nowo, a do terrorystów nie płyną już setki milionów dolarów z ropy naftowej, wymuszeń, rabunków i porwań.

Ostatnia bitwa z około 200 bojownikami ISIS rozegrała się w pobliżu Baghuz, w Hawi al-Dandal, tylko nielicznym terrorystom udało się wyrwać z okrążenia.

 

Brytyjscy komandosi z SAS po raz pierwszy zostali wysłani do Iraku i Syrii w 2015 roku, gdzie prowadzili międzynarodową obławę dla Mohammeda Emwaziego, urodzonego w Londynie bojownika znanego jako “Jihadi John”. To on wykonywał egzekucje pojmanych obywateli i żołnierzy z krajów zachodnich, Emwazi został zabity przez precyzyjne uderzenie powietrza w miejscowości Raqqa w listopadzie ubiegłego roku.

Brytyjskich komandosów wspomagały setki wyszkolonych przez Zachód żołnierzy z Sił Obrony Syrii (SDF).

Jest jednak obawa, że ponad 100 dżihadystom udało się wmieszać w uciekających cywilów i kryją się teraz w skutecznie odstraszało się jako uchodźcy obozach dla uchodźców.

 

COMMENTS