Święto dobrej książki. Rozpoczynają się XXIV Targi Wydawców Katolickich

Święto dobrej książki. Rozpoczynają się XXIV Targi Wydawców Katolickich

Rozpoczynają się XXIV Targi Wydawców Katolickich. O godzinie 10.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim wydawcy z całej Polski otworzą swoje stoiska z książkami i płytami. Targom towarzyszyć będą między innymi spotkania tematyczne i bloki dyskusyjne. Szef Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ksiądz Roman Szpakowski, w rozmowie z Polskim Radiem, zwraca uwagę, że w tym roku nawiązują one do Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas Targów Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje nagrody FENIKS. Ksiądz Roman Szpakowski tłumaczy, że nagrody przyznawane są autorom pozycji wydawniczych promującym kulturę chrześcijańską:.

Podczas Targów, za promowanie książki katolickiej, w mediach przyznawane są również Feniksy Małe. Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00 w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

XXIV Targi Wydawców Katolickich, określane “świętem dobrej książki”, włączają się w realizację hasła roku duszpasterskiego w Kościele “Duch, który umacnia miłość” a także w Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Spotkania autorskie, prezentacje i debaty odbywać się będą w salach Zamku Królewskiego oraz w namiocie w pobliżu Arkad Kubickiego. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Targi potrwają do niedzieli. Wydarzenie patronatem objęło Polskie Radio.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Małgorzata Jędrzejczyk/mt

COMMENTS

WORDPRESS: 0