HomePOLSKA

Święta jesienne

Święta jesienne

Święta ciepłe, a Wigilia deszczowa. W górach śniegu coraz mniej. Meteorolodzy zapowiadają, że pogoda w najbliższych dniach będzie jesienna. “Dziś w całym kraju pochmurno, deszczowo i wietrznie”, mówi synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. Rano na krańcach wschodnich będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem, a później deszcz.

 

Temperatura od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i południu kraju do 9 na Zachodzie. Śniegu w górach będzie coraz mniej.

Synoptyk poinformowała, że w Bieszczadach lokalnie może spaść do 15 milimetrów deszczu. “Ten deszcz, który spadnie na istniejącą pokrywę śnieżną, ocieplenie, jak również silny, porywisty wiatr spowoduje, że w rejonach podgórskich możemy mieć do czynienia z roztopami”, powiedziała synoptyk.

W Wigilię wciąż deszczowo i ciepło, wiatr będzie jednak stopniowo słabł. Zrobi się jeszcze cieplej – temperatura będzie się wahać od 6 stopni na północnym wschodzie do 10 na południowym zachodzie. Ochłodzenia możemy się spodziewać na koniec przyszłego tygodnia.

Informacyjna Agencja Radiowa/ Białek/to/
fot.pixabay.com

COMMENTS