23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Światowe sławy technologii i fizyki ostrzegają przez robotami-zabójcami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad tysiąc ekspertów od technologii, w tym światowej sławy fizyk, profesor Stephen Hawking, wizjoner i przedsiębiorca Elon Musk oraz współtwórca Apple Steve Wozniak wzywają do zaprzestania prac nad robotami zdolnymi walczyć i zabijać, gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla całej ludzkości.

 

Eksperci opublikowali list otwarty wzywający światowe mocarstwa do zaprzestania prac nad robotami ze sztuczną inteligencją, które mają być posyłane jako żołnierze na pole walki zamiast ludzi. Zdaniem sygnatariuszy listu takie zabójcze roboty bardzo szybko staną się zagrożeniem.

 

– „Kluczowym pytaniem dla ludzkości dzisiaj jest to, czy rozpocząć globalny wyścig zbrojeń [maszyn] ze sztuczną inteligencją, czy powstrzymać ten wyścig” – piszą sygnatariusze.

 

– „Technologia sztucznej inteligencji (AI) osiągnęła punkt, w którym rozlokowanie takich systemów jest – praktycznie, jeśli nie prawnie – możliwe do przeprowadzenia w ciągu lat, a nie dekad, a stawka jest wysoka: autonomiczna broń jest uznawana za trzecią rewolucję w zbrojeniu po wynalezieniu prochu i broni nuklearnej” – dodają sygnatariusze.

 

Twierdzą oni, że broń wyposażona w sztuczną inteligencję bardzo szybko wpadnie w ręce terrorystów i stanie się tak powszechnym ich narzędziem na świecie, jak dzisiaj karabiny kałasznikow. Jej zdobycie będzie znacznie łatwiejsze niż np. wyprodukowanie broni nuklearnej.

 

Odrzucają jednocześnie argumenty zwolenników rozwoju „inteligentnej broni”, że wprowadzenie robotów na pole walki pozwoli na zmniejszenie strat ludzkich w czasie wojen. Uważają, że odpowiednio zaprogramowana taka broń może w rękach tyranów i dyktatorów bardzo łatwo stać się narzędziem do likwidacji całych grup etnicznych. W konkluzji sygnatariusze listu wzywają do wprowadzenia międzynarodowego zakazu budowy i rozprzestrzeniania maszyn bojowych ze sztuczną inteligencją.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520