HomeŚwiat

Swiatłana Cichanouska w „Le Figaro” : Europa musi być odważniejsza

Swiatłana Cichanouska w „Le Figaro” : Europa musi być odważniejsza

“Europa musi być odważniejsza” mówi Swiatłana Cichanouska w dzisiejszym wywiadzie dla francuskiego dziennika „Le Figaro”. Podkreśliła, że białoruska opozycja liczy na pomoc ze strony Francji.

W wywiadzie dla „Le Figaro” Swiatłana Cichanouska wyraziła zadowolenie, że Unia Europejska nie uznała elekcji Aleksandra Łukaszenki. Zaapelowała jednak o większą aktywność europejskich państw, szczególnie Francji. „Prezydent Emmanuel Macron musi mówić głośniej, to wpływowa postać w Europie i na świecie. Bardzo wiele od niego oczekujemy” – tłumaczyła. Według liderki białoruskiej opozycji Francja może również odegrać znaczącą rolę w relacjach z Władimirem Putinem. „Prezydent Macron z pewnością może przyczynić się do wznowienia dialogu z Rosją.

Chcielibyśmy, aby Francja podjęła dialog i odegrała rolę mediatora, aby wyjść z tego kryzysu.” – mówiła Swiatłana Cichanouska.

W poniedziałek prezydent Francji przyjedzie na Litwę i będzie rozmawiał z tamtejszymi władzami o sytuacji na Białorusi. Wciąż nie wiadomo, czy Emmanuel Macron spotka się ze Swiatłaną Cichanouską.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Foltzer/Paryż/i mg/w zr

COMMENTS