"> Światełko w tunelu? Szydło wezwała związkowców do rozmów, ZNP przyjmuje zaproszenie - wiadomosci.com

Światełko w tunelu? Szydło wezwała związkowców do rozmów, ZNP przyjmuje zaproszenie

Światełko w tunelu? Szydło wezwała związkowców do rozmów, ZNP przyjmuje zaproszenie

Wicepremier Beata Szydło powiedziała, że o 15.00 rząd czeka na przedstawicieli związkowców w Centrum Dialog w Warszawie. Rozmowy będą dotyczyć podwyżek dla nauczycieli.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły rządowe propozycje porozumienia i wczoraj rozpoczęły bezterminowy strajk w szkołach i przedszkolach w wielu miejscach w kraju.

 

***

 

Prezes ZNP Sławomir Broniarz potwierdził, że przedstawiciele związku stawią się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” o godz. 14.45. Wicepremier Beata Szydło zaprosiła związkowców na godzinę 15.00 na rozmowy na temat podwyżek dla nauczycieli.

„Zakładamy, że na pewno rząd ma dobrą wolę w rozwiązaniu tego konfliktu, podobnie i my. Spróbujemy sobie poradzić w tym obecnym schemacie bez mediatora. Natomiast pytanie, z czym rząd przychodzi na te rozmowy” – mówił Sławomir Broniarz.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły rządowe propozycje porozumienia i wczoraj rozpoczęły bezterminowy strajk w szkołach i przedszkolach w wielu miejscach w kraju. Dzisiaj ZNP poinformowało, że do strajku przystąpiło 74 proc. szkół. Według danych zaprezentowanych wczoraj przez MEN, w strajku bierze udział 48,5 procent placówek.

Jutro rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. W poniedziałek 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Katarzyna Ingram/ap/mitro/

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/gajCOMMENTS

WORDPRESS: 0