HomeUncategorized

Świąteczny koncert młodych polonijnych pianistów i wokalistów zorganizowany przez Joannę Szepelawy i Jade Maze

Świąteczny koncert młodych polonijnych pianistów i wokalistów zorganizowany przez Joannę Szepelawy i Jade Maze

ELGIN/CHICAGO: (in. wł): W niedzielę, 8 grudnia odbył się koncert młodych polonijnych pianstów i wokalistów zorganizowany przez Joannę Szepelawy – która uczy gry na pianinie i Jade Maze, która uczy śpiewu.

 

Zarówno Joanna Szepelawy jak i Jade Maze z wielkim rozmachem i sukcesem przekazują wiedzę muzyczną i umiejętności artystyczne kolejnym młodym polonijnym artystom. Kolejną próbke umiejętnosci i rezultaty współpracy nauczycieli z młodzieżą można było zobaczyć i posłuchać w czasie niedzielnego koncertu zorganizowanego w audytorium na wydziale muzyki Uniwersytetu Judson, w Elgin w stanie Illinois. 

Dzieci i młodzież wykonywały indywidualnie utwory muzyczne na fortepianie, niektóre pokazały dodatkowo znakomite umiejętności wokalne. Wielu z nich radzi sobie znakomicie na scenie i jest to tylko kwestią czasu, gdy zobaczymy i usłyszymy je ponownie w czasie występów na dużych scenach, w audytoriach z jeszcze bogatszym repertuarem muzycznym.

Joanna Szepelawy potrafiła zaszczepić zamiłowanie do gry na pianinie swojej córce Karolinie, która osiąga duże sukcesy na skalę amerykańską. Występowała z powodzeniem także w Polsce w 2018 roku na uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.

Karolina obecnie studiuje w Kalifornii. Jest ona także wychowanką klasy śpiewu Jade Maze. Karolina potrafi umiejętnie współpracować z polskimi i amerykańskimi muzykami.

Gratulacje dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, a także rodziców, którzy dokładają starań, aby ich dzieci mogły rozwijać umiejętności artystyczne. Powodzenia.

Dzieci i młodzież podziękowały swoim nauczycielkom wręczając piękne bukiety kwiatów .

Dodam, że niedawno na stronie internetowej Northwestern University ukazał się interesujący artykuł na temat nauczycielki śpiewu Jade Maze.

Tekst i zdjęcia: @ Andrzej Mikołajczyk

COMMENTS