23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Świąteczne spotkanie Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO/NILES: Świąteczne spotkanie Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFUC) odbyło się w sobotę wieczorem w restauracji Lone Tree Manor w Niles, Illinois.

 

 

 

Uczestniczyli w nim członkowie Rady Nadzorczej, dyrektorzy wykonawczy, pracownicy oraz zaproszeni przedstawiciele polonijnych organizacji z aglomeracji chicagowskiej.

Bogdan Chmielewski, Dyrektor Wykonawczy PSFUC zaprezentował wiele osiągnięć Uniii z 2018 roku. PSFUC rozwija się dynamicznie: zwiększyła liczbę członków o 9,000 w 2018 roku w aglomeracji chicagowskiej; wzrastają jej dochody. Unia stawia na innowacyjność, wzrasta również zaufanie klientów.

Unia znana jest z szerokiej działalności stypendialnej dla polonijnych studentów oraz z popierania wielu szlachetnych akcji na rzecz Polonii.

Niektóre akcje były zorganizowane z wielkim rozmachem jak chociażby promocja 100. lecia odzyskania niepodległości Polski na słynnym Times Square na Manhatanie, w Nowym Jorku i wiele innych.

PSFUC wspiera wybory Królowej Parady 3. Maja.

Sobotnie spotkanie miało charakter świąteczny – składano sobie świąteczno-noworoczne życzenia, łamano się się opłatkiem. Koncert pięknych kolęd przygotowała Agnieszka Iwaniec z zespołem Antykwariat, który prowadzi Slawomir Bielawiec z cała ekipa utalentowanych muzyków: Sławek Bielawiec fortepian, Jan Zieńko gitara, Krzysztof Pabian bass, Jarek Łukomski perkusja, Rob Denty saksofon tenorowy.

Warto tutaj dodać, że jedno ze spotkań dotyczących obchodów 200. Lecia stanu Illinois zostało zorganizowane przez Roberta Radkowskiego, odpowiedzialnego za działalność PSFUC na obszarze aglomeracji chicagowskiej, w biurze PSFUC we wrześniu 2017.

Było to jedno ze strategicznych spotkań, gdzie omawialiśmy jak połączyć obchody 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości z 200. lecia założenia stanu Illinois. Byłem jedną z pierwszych osób proponujących połaczenie obchodów dwóch rocznic. Uczestniczyło wtedy około 20 osób reprezentujących różne organizacje polonijne.

W 2018 zorganizowano wiele wydarzeń polonijnych łączących obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości z obchodami 200 lecia załozenia stanu Illinois. Jest to jeden z wielu przykładów owocnej współpracy PSFUC ze środowiskami polonijnymi. Życzymy PSFUC owocnej działalności w 2019 roku i w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia @ Andrew Andrzej Mikolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520