HomePOLSKA

Świąteczna akcja policji: Ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy na drogach

Świąteczna akcja policji: Ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy  na drogach

Ponad pięć tysięcy policjantów bierze udział w pierwszym dniu wielkanocnej akcji na drogach. Funkcjonariusze drogówki pomagają kierowcom podczas przedświątecznych wyjazdów z dużych miast i kontrolują na głównych trasach w kraju.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że jak co roku piątek jest dniem, kiedy na drogach jest najwięcej samochodów. Zaznacza, że na piratów drogowych czekają policyjne wideorejestratory, radary, lasery do pomiaru prędkości.
Policjanci dziś skupiają się przede wszystkim na upłynnianiu ruchu w szczególnie niebezpiecznych miejscach. Tam też można się spodziewać zmiany organizacji ruchu czy ręcznego sterowania. Takimi miejscami mogą być zwężenia dróg, czy zjazdy z dużych tras, czy skrzyżowania z rzadziej uczęszczanymi drogami.
W kolejnych dniach policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, zwracać uwagę szczególnie na przekraczających prędkość i niebezpiecznie manewrujących kierowców. Zapowiadane są też kontrole trzeźwości kierujących czy zapinania pasów bezpieczeństwa.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/kj

COMMENTS