Suwałki: 38-latka podejrzana o zabójstwo męża pozostanie na wolności

Suwałki: 38-latka podejrzana o zabójstwo męża pozostanie na wolności

We wtorek (30 kwietnia) Sąd Okręgowy w Suwałkach oddalił zażalenie augustowskiej prokuratury na decyzję Sądu Rejonowego w Augustowie odnośnie niezastosowania tymczasowego aresztu wobec podejrzanej o zabójstwo męża Magdaleny J.M. Kobieta więc w dalszym ciągu pozostanie na wolności.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło 15 kwietnia na osiedlu Lipowiec w Augustowie. Kobieta wieczorem robiła kanapki trójce swoich dzieci, kiedy to do kuchni wszedł jej pijany mąż. Zaczął ją wyzywać i szarpać do tego stopnia, że aż porwał na niej bluzkę. W pewnym momencie się zachwiał i nadział wprost na trzymany przez nią w ręce nóż, którym wcześniej smarowała chleb. 38 – latka wezwała pomoc, ale mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta została zatrzymana przez policję i przesłuchana przez prokuraturę, która postawiła jej zarzut zabójstwa. Magdalena J. M. jednak się do niego nie przyznała.

 

Prokuratura złożyła wówczas wniosek do Sądu Rejonowego w Augustowie o zastosowanie wobec podejrzanej 3 – miesięcznego aresztu, ale ten go oddalił uzasadniając, że miałoby to zbyt ciężki skutek dla małoletnich członków rodziny. Prokuratura odwołała się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Suwałkach, ale ten we wtorek (30 kwietnia) nie uwzględnił tego zażalenia zgadzając się z argumentami augustowskiego sądu. Tak więc podejrzana w dalszym ciągu pozostaje na wolności. Za zabójstwo 38 – latce grozi od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

 

msi aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0