7.1 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Super Globe: Vive Tauron Kielce w półfinale!

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce awansowali do półfinału turnieju Super Globe, określanego mianem klubowych mistrzostw świata. W pierwszym meczu w Ad Dausze pokonali brazylijską ekipę HC Taubate 33:30 ( 21:15).
W półfinale turnieju w Katarze mistrzowie Polski i zwycięzcy tegorocznej Ligi Mistrzów zagrają z Paris Saint-Germain. W ćwierćfinale zespół z Paryża pokonał Espérance Sportive de Tunis 38:31 (21:18). Vive wygrało z brazylijską drużyną HC Taubate 33:30 (21:15).
Półfinały zostaną rozegrane we wtorek, a finał i mecz o trzecie miejsce w czwartek.
Turniej Super Globe, określany mianem klubowych mistrzostw świata, rozgrywany jest po raz dziesiąty. Polski zespół debiutuje w tych prestiżowych zawodach.