HomePOLSKA

“Super Express”: Gigantyczne premie dla Elżbiety Witek

“Super Express”: Gigantyczne premie dla Elżbiety Witek

Elżbieta Witek, gdy była szefową gabinetu politycznego Kancelarii Premiera otrzymała od ówczesnej premier Beaty Szydło nagrody, które wynosiły łącznie aż 95 tys. zł – informuje “Super Express”.

 

Według informacji dziennika – powołującego się na pismo w sprawie gabinetu politycznego w Kancelarii Premiera – Witek dostawała średnio ok. 4 tys. zł dodatków do pensji. Dzięki temu miała zarabiać tyle co ówczesna premier Beata Szydło.

 

Elżbieta Witek w 2016 r. miała otrzymać nagrody w wysokości 35 tys. zł brutto, a w 2017 r. była już szefowa gabinetu politycznego KPRM otrzymała 61 500 zł brutto. Jej miesięczne wynagrodzenie wynosiło wtedy 14 709,16 zł brutto.

 

W czwartek z mównicy sejmowej wicepremier Beata Szydło oznajmiła, że może “stanąć przed wszystkimi i rozliczyć się z tego, co przez dwa lata zostało zrobione”. – Mogę z otwartą przyłbicą i mówić o premiach i nagrodach, bo to były pieniądze uczciwie wypłacane z budżetu, który był na to przeznaczony. A gdzie były wypłacane nagrody dla waszych polityków? Na śmietnikach, cmentarzach czy u Sowy? – zwróciła się do posłów opozycji. – Wierzę jednak, że ten temat zostanie uporządkowany i zamknięty. Dziś jeszcze raz chcę podziękować urzędnikom i klubowi parlamentarnemu za pracę, ale również Polakom, którzy trzymają za nas kciuki – dodała.

 

COMMENTS