HomeTechnologie

Sukces Politechniki Wrocławskiej we Włoszech

Sukces Politechniki Wrocławskiej we Włoszech

Po triumfie młodych inżynierów z Politechniki Wrocławskiej w Barcelonie, o którym pisaliśmy kilka dni temu, tym razem znakomite wieści napływają z Włoch. Bolid PWR Racing Team wygrał zawody Formuły Student. O zwycięstwo na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano walczyło 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych.

 

Początek rywalizacji to konkurencje statyczne: biznesplan oraz Design Event, czyli prezentacja konstrukcyjna bolidu. I dwa pierwsze miejsca na podium naszych konstruktorów. Kolejne wysokie lokaty przyniosła rywalizacja na torze. Rozegrano pięć konkurencji dynamicznych: przyspieszenia, jazdy na czas po „ósemce”, najszybszego okrążenia, wydajności pojazdu oraz klasycznego wyścigu. Bolid RT08 okazał się najlepszy w teście przyspieszenia, a drugie miejsce zajmował w trzech innych konkurencjach. Tak dobry występ w poszczególnych dyscyplinach zaowocował zdecydowanym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym. Z wynikiem 876,30 punktów wrocławski team o kilkadziesiąt „oczek” wyprzedził ekipę politechniki z Mediolanu oraz niemiecką drużynę Uniwersytetu w Kassel. To pierwsze polskie zwycięstwo w tych zawodach. – Nasze auto było rzeczywiście niezawodne i najlepsze – opowiada Magdalena Klimek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team.

 

– Wynik RT08 w teście przyspieszenia to czas, jaki osiągają pojazdy elektryczne, a biorąc pod uwagę klasyfikację generalną tej klasy, tylko trzy bolidy uzyskały lepszy rezultat. Studenci nie mają jednak czasu na odpoczynek i długie świętowanie sukcesu. W sierpniu czekają ich kolejne zawody w Czechach, Niemczech i na Węgrzech. – Cieszy nas, że przychodzi do nas mnóstwo zespołów z zagranicy, dopytując o konkretne rozwiązania i prosząc o rady. To pokazuje, jaki poziom już osiągnęliśmy – podsumowuje Magdalena Klimek.

 

 

(AIP)

COMMENTS