8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Strzelanina w domu spokojnej starości w Cheyenne. 77-latek zastrzelił jedną osobę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

77-letni mężczyzna otworzył ogień do mieszkańców w domu spokojnej starości w Cheyenne w amerykańskim stanie Wyoming. Jedna osoba zginęła, dwie są ranne. Nie żyje również sam napastnik.

 

Jak podaje „The Washington Post”, do zdarzenia doszło w środę, ok. godziny 11 czasu lokalnego. – Mogę potwierdzić, że sprawcą był mieszkaniec ośrodka. Postrzelił trzy osoby, jedną śmiertelnie – powiedział dziennikarzom rzecznik policji w Cheyenne, Dan Long. Nie jest znany stan dwóch rannych osób. Z kolei gazeta „The Wyoming Tribune Eagle” podała, że dwie osoby zostały zaatakowane na parkingu, a trzecia wewnątrz budynku.

Miejscowa komenda poinformowała również na swoim profilu na Facebooku, że napastnikiem, który otworzył ogień do mieszkańców domu spokojnej starości, był 77-letni Larry Rosenberg. Mężczyzna miał przy sobie dwie sztuki broni. Kiedy na miejsce przybyła policja, mężczyzna strzelił sam do siebie. Agencja Associated Press podała, że jedna z mieszkanek ośrodka, 80-letnia Mary Eastman, zeznała, że widziała Rosenberga przed atakiem. Kobieta pojechała na zakupy, a kiedy wróciła, zastała „miejsce zbrodni”.

Na razie nieznany jest motyw strzelaniny. BBC cytuje córkę jednak z mieszkanek domu spokojnej starości, która powiedziała, że 77-latek w ostatnim czasie coraz bardziej się dystansował. – Narzekał na ośrodek i na ludzi, wycofywał się, coraz bardziej izolował – mówiła kobieta. W Cheyenne, stolicy Wyoming, strzelaniny sa bardzo rzadkie. W zeszłym roku w mieście doszło do sześciu zabójstw.

Aleksandra Gersz AIP, Fot. Blaine McCartney/The Wyoming Tribune Eagle via AP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520